Rajdy 2015 - KJK-CROSS

Przejdź do treści

Menu główne:

Rajdy 2015

Rajdy


16.05.2015  -   VIII Rajd Rowerowy "O zielony liść kasztanowsa"
Rachowice - szkółka leśna

W sobotę 16 TKK PTTK im. Wł. Huzy z Gliwic współorganizował wraz z Kołem Miejskim w Gliwicach Polskiego Klubu Ekologicznego już VIII Rajd Rowerowy "O zielony liść kasztanowca. Z synem Karolem wybraliśmy się na rowerową wycieczką leśnymi duktami do szkółki leśnej w Rachowicach, gdzie na turystów czekało ognisko oraz konkursy sprawnościowe z fajnymi nagrodami ufundowanymi przez Nadleśnictwo Rudziniec. Karolek został łowcą nagród, zajmójąc czołowe miejsca w dwóch konkursach.  Tego dnia przejechaliśmy z Karolem 30km.

Aleja Kasztanowców

pomiędzy

Łanami Wielkimi a Rachowicami.

Karol i kiełbaski :)

"Mój konkurs" rzutu lotkami.

Karol - łowca nagród.


Pieczątka potwierdzająca.


15.05.2015  -   Rajd Szlakami Powstań Śląskich
Błotnica Strzelecka

W piątek 15 maja z kolegą Jarosławem wybrałem się w odwiedziny na 49 Rajd Szlakiem Powstań Śląskich w Błotnicy Strzeleckiej celem przeprowadzenia dla młodzieży konkursu sprawnościowej jazdy na rowerze. Do bazy rajdu w pałacu rodziny von Posadowsky dojechaliśmy porannym pociągiem. Po konkursowych zmaganiach i turystycznych pogawędkach ruszyliśmy bocznymi drogami do Gliwic przez Kotulin, Proboszczowice, Chechło, Rudziniec, Rudno, Bojszów, Kozłów, dystans przejechany tego dnia to 45km.

Pałac rodziny von Posadowsky

w Błotnitcy Strzeleckiej.

Michał, Jarek, Krzysiek

i klubowa flaga.Młodzież w konkursie sprawnościowym

jazdy na rowerze.


Kotuła w Kotulinie ;-).


Potwierdzenie pieczątką.


01.05.2015  -   XIII Msza Święta Rowerzystów
Katowice Załęże

W pierwszy dzień majowego weekendu przy pokrapującym deszczu pojechałem rowerem do Katowic Załęża na XIII Mszę Świętą Rowerzystów w Kościele pw. Śww. Cyryla i Metodego. Po drodze odwiedzałem miejsca kultu Św. Jana Nepomucena w Paniówkach i w Mikołowie-Paniowy. Paniowach znajduje się również piękny drewniany kościół pw. Śww. Apostołów Piotra i Pawła. Po mszy w drodze powrotnej odwiedziłem dzielnicę Rudy Śląskiej - Halembę, gdzie przy skrzyżowaniu ulic Halembskiej i Młyńskiej znajduje się figura Św. Jana Napomucena.Św. Jan Nepomucen - Paniówki
Św. Jan Nepomucen - PaniowyDrewniany Kościół

p.w. Śww. Apostołów Piotra i Pawła

Mikołów - Paniowy

Przed Kościołem Śww. Cyryla i Metodego

Katowice - Załęże.
"Gliwicka drużyna"  -  Heniek, Romek, Krzysiek.Św. Jan Nepomucen - Ruda Śląska Halemba.Pieczątka pamiątkowa.

 
   
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego