Rajdy 2014 - 10 - KJK-CROSS

Przejdź do treści

Menu główne:

Rajdy 2014 - 10

Rajdy


26.10.2014  -   8 Rajd Pamięci

TKK PTTK im. Wł. Huzy w Gliwicach

W ostatnią niedzielę przed dniem Wszystkich Śiętych - 26 października - TKK PTTK im. Wł. Huzy w Gliwicach odwiedził gliwickie cmentarze, na których spoczywają zasłużeni działacze oddziału PTTK jak i koledzy należący do klubu. Odwiedziliśmy Cmentarz Centralny, Cmentarz na Wójtowej Wsi, Cmentarz Lipowy oraz Cmentarz w Sośnicy. Nestor naszego klubu Pan Stanisław Radomski opowiedział nam wiele ciekawych historii związanych ze zmarłymi kolegami i koleżankami oraz naszym klubem.Przed Cmentarzem Centralnym.

Cmentarz Centralny.


Pamiątkowe pieczątki rajdowe.


19.10.2014  -   57 Zakończenie Turystycznego Sezonu Kolarskiego

TKK PTTK im. Wł. Huzy w Gliwicach - Chudów

W niedzielę 19 października TKK PTTK im. Wł. Huzy w Gliwicach oficjalnie po raz 57 Zakończył Turystyczny Sezon Kolarski. Tradycyjnie impreza została zorganizowana przy zamku w Chudowie. Z gliwickiego rynku w dwóch grupach dojechaliśmy przez Sikornik, Bojków, Przyszowice do Chudowa. Przy pięknej jesiennej pogodzie i bardzo licznym udziale braci kolarskiej przeprowadzono konkursy sprawnościowe oraz wiedzy krajoznawczej. Tradycyjnie przygotowane było ognisko, a w ramach wpisowego każdy otrzymywał kiełbasę na rożno. Sezon oficjalnie został zakończony, lecz na rowerze należy jeździć na okrągło ☺.
Zbiórka na Rynku.
Przed pałacem w Przyszowicach.
Coś dla ciała - kiełbaski nad jesiennym ogniskiem.
Współzawodnictwo w slalomie rowerowym.
Reprezentanci najliczniejszej drużyny -

Wagabunda Katowice.


Potwierdzenie pieczątkami.


 


18.10.2014  -   Jesienne Spotkanie Rodzinne - Rajd RKTK Wagabunda

Rezerwat Las Murckowski

W sobotę 18 października z kolegą Jarkiem udaliśmy się do Katowic na rajd Jesienne Spotkania Rodzinne organizowany przez RKTK Wagabunda. Wczesną porą po przyjeździe koleją do Katowic odwiedziliśmy okolicę Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Start imprezy był zaplanowany na katowickim "rynku" czyli placu przed Teatrem Śląskim. Grupą około 50 osobową udaliśmy się w kierunku Muzeum Historii Katowic na ul. Kościuszki, gdzie mieści się Oddział Grafiki im. Pawła Stellera. Po zwiedzeniu ciekawej ekspozycji udaliśmy się na metę rajdu w rezerwacie przyrody - Las Murckowski. Tutaj, jak przystało na jesienny rajd czekało na nas smaczne kiełbaski i rozpalone ognisko, przy którym miło spędziliśmy czas. Drogę powrotną wyznaczyliśmy sobie pograniczem Katowic i Mikołowa przez Kostuchnę, Podlesie oraz Mikołów Jamną. Następnie dojechaliśmy do Śmiłowic, by już główną drogą pedałować w kierunku Przyszowic, gdzie skręciliśmy w kierunku Bojkowa. Trasa wycieczki wyniosła 63km.
Pomnik Józefa Piłsudskiego

przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim.Pomnik Wojciecha Korfantego

przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim.

Zbiórka na Katowickim "Rynku". 
Zbiórka na Katowickim "Rynku"

przed Teatrem Śląskim.
Muzeum Historii Katowic

Oddział Grafiki im. Pawła Stellera.Rezerwat Las Murckowski -

miejsce biwakowe - meta rajdu.
Ach te "jesienne kiełbaski" na zakończenie sezonu -

aż chce się jeździć na rajdy :)


Potwierdzenie pieczątkami.  


11.10.2014  -   XVI Rajd Kolarski Zakończenie Sezonu 2014

KTK Oddziału PTTK - Ziemi Raciborskiej - Szymocice

W niedzielę 12 października pojechaliśmy z kolegami na 16 Rajd Kolarski - Zakończenie Sezonu Turystycznego 2014 w Szymocicach organizowany przez Komisję Turystyki Kolarskiej Oddziału PTTK Ziemi Raciborskiej. Trasę dojazdu obraliśmy przez Smolnicę, Pilchowice, Stanicę, Rudy Raciborskie i Jankowice. Meta rajdu znajdowała się w pięknej scenerii, na terenie ośrodka "Leśna Polana. Organizatorzy przygotowali dla turystów kolarzy ciepły poczęstunek oraz zostały przeprowadzone konkursy sprawnościowe z ciekawymi nagrodami. W drogę powrotną wybrałem się samotnie obierając kierunek jazdy na Kuźnię Raciborską, by dalej lasami Nadleśnictwa Rudy dojechać do Magdalenki. Te zapowiadające się miłe wrażenia, zepsuł stan około 5 kilometrowego odcinka drogi leśnej będącego w przebudowie. Droga posiadająca obecnie tylko grubą podbudowę spowodowała, że jazda wyglądała jak przejażdżka po "kamienisku" z prędkością około 10km/h. Po chwili odpoczynku przy Kapliczce Św. Magdaleny, ruszyłem w dalszą trasę do domu przez Sierakowice, Rachowice, Kozłów. Dzisiejsza wycieczka liczyła 79 km.
Rudy Raciborskie -

w drodze na rajd.
Ekipa "Huzy" na mecie

rajdu w Szymocicach.

Przy smacznej grochówce.
Z koleżankami na "knajpianej łajbie"

Magdalenka w jesiennej szacie.


Pamiątkowe pieczątki potwierdzające.

 
   
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego